Advance Tabco STFS-18-84 84" W Stainless Steel Frame Self-Service Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
STFS-18-84
MPN:
STFS-18-84
Commercial design services
Advance Tabco's STFS-18-84 stainless steel food shield measures 84" W x 18" D x 18" H. It has 1/4" heat-tempered front and side panels, a 3/8" top glass shelf, and supports up to 100 pounds.
  • NSF certified for food service compliance
  • Single-sided countertop design for self-service
  • 84" stainless steel frame for support
  • 3/8" heat tempered top glass supports up to 100 pounds
  • 1/4" heat tempered front and side panels
Weight292 LBS
Height18 (H)
Width84 (W)
Frame ConstructionStainless Steel
Length84"
ServiceSelf-Service
Width (side - side)80" - 85"
ManufacturerAdvance Tabco
StyleSingle Sided
Item TypeSneeze Guards
Service TypeSelf Service
Weight292 LBS
Height18 (H)
Width84 (W)
Length84"
ServiceSelf-Service
Width (side - side)80" - 85"
ManufacturerAdvance Tabco
StyleSingle Sided
  • Sneeze Guards
Related products
picture
Pro IconFree shipping
picture
Jade DS-48 48" Stainless Steel Titan Double-Deck High Shelf
Pro IconFree shipping
Krowne KHT-24S 24" OA Length Brushed Stainless Steel Rectangular Krowne Hanging Tray