Bloomfield DCF8901O24 Glass Decaf Decanter with Bloomfield Logo (24 Each per Case)
Shop all Bloomfield Coffee Service Supplies
SKU:
DCF8901O24
MPN:
DCF8901O24
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Bloomfield logo for brand recognition
  • 1.17 pounds each for easy handling
  • Designed for decaf coffee service with standard brewers
  • Commercial-grade glass for durability
  • 24 per case for inventory supply
  • Orange handle for quick identification
Weight1.17 LBS
ConstructionGlass
Filter TypeDecanters
Handle ColorOrange
ManufacturerBloomfield
Weight1.17 LBS
ConstructionGlass
Filter TypeDecanters
Handle ColorOrange
ManufacturerBloomfield
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Coffee Service Supplies
  • Coffee Carafes and Decanters
  • Coffee Service Supplies
  • Coffee Carafes and Decanters
Related products
picture
Quantum WR74-1236GY 36" W x 12" D Chrome Wire Shelving Starter Kit
Pro IconFree shipping
picture
Quantum P54C 54" H Chrome Plated Finish Post with Leveling Legs
Pro IconFree shipping
Advance Tabco NDSG-18-132 132" W Tempered Glass Single-Sided Sleek Shield Food Shield
Advance Tabco HF-SS-366M 36" D x 72" W 14 Gauge 304 Stainless Steel Work Table
Advance Tabco TKLG-248 96" W x 24" D 14 Gauge 304 Stainless Steel Work Table
Advance Tabco FMS-249 108" W x 24" D Stainless Steel Top Galvanized Adjustable Undershelf Work Table