Caddy Corporation CM-2620-H-20 140 Cups & Saucers 5.88" to 7.25" Dia. Cabinet Style without Door Heated Caddy Magic Cup or Saucer Rack Dispenser for 20" x 20" Racks
Shop all Caddy Corporation Trucks and Dollies
SKU:
CM-2620-H-20
MPN:
CM-2620-H-20
zoom
Warranty
Commercial design services
Caddy Corporation CM-2620-H-20 heated cabinet holds 140 cups/saucers (5.88"-7.25") for 20"x20" racks with self-leveling platform, adjustable dispensers, stainless steel, swivel casters, hi-lo heat, ETLus, NSF-certified for high-volume use.
  • 4" swivel casters for maneuverability
  • Self-leveling platform, adjustable dispensers
  • ETLus, NSF certified for commercial use
  • Heated cabinet for 20" x 20" racks, mobile
  • Stainless steel for durability
  • Stores 140 cups/saucers (5.88"–7.25")
Weight157 LBS
Height34.25 (H)
Width27.5 (W)
Depth35.5 (D)
Dispenser ConstructionStainless Steel
Dispenser StyleEnclosed Cabinet
Dispenser TypeMobile
Filter TypeDispensers
Length27 1/2"
Rack Dispenser1
Rack Size20" x 20"
Saucer Dispenser2
ManufacturerCaddy Corporation
Amps10.3
Phase1-Ph
Hertz60
Voltage120v
Weight157 LBS
Height34.25 (H)
Width27.5 (W)
Depth35.5 (D)
Dispenser TypeMobile
Filter TypeDispensers
Length27 1/2"
Rack Dispenser1
Rack Size20" x 20"
Saucer Dispenser2
ManufacturerCaddy Corporation
Amps10.3
Phase1-Ph
Hertz60
Voltage120v
Downloads
  • Downloadwarranty
Certifications
  • ETLus certification
  • NSF Certified certification
  • Storage and Transport
  • Trucks and Dollies
  • Dish Cart & Glass Rack Dolly
  • Storage and Transport
  • Trucks and Dollies
  • Dish Cart & Glass Rack Dolly