Component Hardware LED-L82-1040-50W 48" W Complete Flame Gard LED Exhaust Hood Strip Warm White Light Fixture
Shop all Component Hardware Commercial Lighting and Parts
SKU:
LED-L82-1040-50W
MPN:
LED-L82-1040-50W
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Component Hardware LED-L82-1040-50W 48" warm white Flame Gard LED exhaust hood strip provides recessed lighting for commercial kitchens.
  • Compatible with exhaust system fixtures
  • Energy-efficient 50W operation
  • Meets facility maintenance standards
  • 48" recessed warm white LED strip light
  • Durable commercial-grade construction
  • Flame Gard protection for hood installations
Width48 (W)
Filter TypeFixtures
ManufacturerComponent Hardware
Width48 (W)
Filter TypeFixtures
ManufacturerComponent Hardware
Related products
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"