Dexter S140-12SCC-PCP Sani-Safe® (13463C) Roast Slicer, 12"
SKU:
S140-12SCC-PCP__2127
Commercial design services
ManufacturerDexter
HandlematerialPlastic / Poly-
Shipfrom01550-1834 [Southbridge, MA]
HandlecolorBlue
StyleStamped
MadeinusaYes
Freightclass70
ManufacturerpartnumberS140-12SCC-PCP
MaterialHigh-carbon Steel
Vendornumber2127
Packedby6 Each Per Case
Document_0Dexter_S140-12SCC-PCP.pdf
ManufacturerDexter
HandlematerialPlastic / Poly-
HandlecolorBlue
StyleStamped
MadeinusaYes
Freightclass70
MaterialHigh-carbon Steel
Vendornumber2127
Packedby6 Each Per Case
Related products
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"
American Metalcraft MCP12WH Platter, 12"L x 7"W x 1"
More from Dexter
Dexter 10 Traditional™ (05301) Steak/Utility Knife, 4"
Dexter S120PCP Sani-Safe® (10463) Oyster Knife, 4"
Dexter P94847 Basics® (31627) Utility Knife, 6"
Dexter 85859 Traditional™ (16281) Hamburger Turner, 5"
Dexter 12741-6 Traditional™ (01445) Boning Knife, 6"
Dexter S286-6H-PCP Sani-Safe® Cool Blue™ (19683H) Hamburger Turner, 6"
Dexter 2212 Traditional™ (10311) Fish/Sheath Knife, 4-1/2"