Duke 316S-24144 24" D x 144" W Stainless Steel Work Table with Undershelf
Shop all Duke Work Tables with Undershelf
SKU:
316S-24144
MPN:
316S-24144
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Warranty
Commercial design services
Optimize prep space with the Duke 316S-24144 stainless steel work table, a 144" x 24" flat-top station at 36" high.
  • Rounded bullnose edge reduces wear on linens
  • Stainless steel undershelf for organized storage
  • 24" deep stainless steel top for durable prep
  • 36" height meets ergonomic standards
  • 144" wide for continuous workspace
Weight218 LBS
Height36 (H)
Width144 (W)
Depth24 (D)
Base ConstructionStainless Steel
Depth (front - back)24" Deep
Filter TypeWork Tables
Splash HeightFlat Top (Without Backsplash)
Top Stainless Series300 Series
Width (side - side)144" Wide
ManufacturerDuke
Weight218 LBS
Height36 (H)
Width144 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)24" Deep
Filter TypeWork Tables
Top Stainless Series300 Series
Width (side - side)144" Wide
  • Work Tables with Undershelf