Duke 416S-30132 30" D x 132" W Stainless Steel Work Table with Undershelf
Shop all Duke Work Tables with Undershelf
SKU:
416S-30132
MPN:
416S-30132
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Warranty
Commercial design services
Duke 416S-30132 stainless steel work table measures 132" wide, 30" deep, and 36" high.
  • Open base with stainless posts for cleaning
  • Stainless steel undershelf for storage
  • NSF-certified 16/400 stainless steel top for hygiene
  • 36" height for ergonomic workflow
  • 132" x 30" work surface for prep capacity
Weight256 LBS
Height36 (H)
Width132 (W)
Depth30 (D)
Base ConstructionStainless Steel
Depth (front - back)30" Deep
Filter TypeWork Tables
Splash HeightFlat Top (Without Backsplash)
Table Edge TypeSquare / Flat Edge
Top GaugeUnspecified
Top Stainless Series400 Series
Width (side - side)132" Wide
ManufacturerDuke
Weight256 LBS
Height36 (H)
Width132 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)30" Deep
Filter TypeWork Tables
Top GaugeUnspecified
Top Stainless Series400 Series
Width (side - side)132" Wide
  • Work Tables with Undershelf
Related products
picture
National Public Seating MSFT3060 30" W x 60" D 16-Gauge C-Channel Frame Max Seating Folding Table
Pro IconFree shipping
picture
Rosseto BP200 33.5" L x 7.8" Rectangular Bamboo Natural Finish Narrow Display Platter