Duke HF48-2-HFL-HFL 48" W Stainless Steel 2-Tier HotFrost Hot Frost Shelf Merchandiser - 120-208 Volts
SKU:
HF48-2-HFL-HFL
MPN:
HF48-2-HFL-HFL
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 4 Business Days
Warranty
Commercial design services
Duke HF48-2-HFL-HFL stainless steel 2-tier HotFrost shelf offers programmable hot/cold display on two tiers, each holding two 18 x 13" pans.
  • Durable stainless steel construction
  • Self-contained refrigeration, 120-208v, 8.2 amps
  • 48" stainless steel two-tier merchandiser
  • Fits (2) 18 x 13" pans per tier
  • Individually controlled tiers with touch controls
Weight700 LBS
Height45.25 (H)
Width48.25 (W)
Depth32 (D)
ConstructionStainless Steel
ControlsElectronic
ManufacturerDuke
Amps8.2
Phase1-Ph
Hertz60
Voltage120/208v
Filter TypeCooling Plates
Weight700 LBS
Height45.25 (H)
Width48.25 (W)
Depth32 (D)
ConstructionStainless Steel
ControlsElectronic
ManufacturerDuke
Amps8.2
Phase1-Ph
Hertz60
Voltage120/208v
Filter TypeCooling Plates
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
  • Tabletop
  • Hot & Cold Holding Displayware
  • Tabletop
Related products
picture
Rosseto TDK005 48.8" W x 20" H Clear Acrylic Panels Avant Guarde Tabletop Divider Kit