Advance Tabco BEV-30-72L 72" W Stainless Steel Enclosed Base with Deep Sink on Left Beverage Table
Shop all Advance Tabco Beverage Table
SKU:
BEV-30-72L
MPN:
BEV-30-72L
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Weeks
Warranty
Commercial design services
Advance Tabco BEV-30-72L 72" stainless steel beverage table with 14" x 16" x 12" deep left sink and 5" x 36" urn trough. Enclosed base with undershelves and NSF certification supports high-volume beverage service.
  • 10" x 2" stainless backsplash for hygiene
  • Enclosed base with undershelves for storage
  • NSF certified for commercial compliance
  • 72" W Type 304 stainless top benefit
  • 14 gauge construction for durable use
  • 14" x 16" x 12" deep sink left-side placement
Weight300 LBS
Height46 (H)
Width72 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)30"
Exterior FinishAll Stainless Steel
Filter TypeBeverage Tables
Length72"
StyleCabinet Base with Open Shelf(s)
ManufacturerAdvance Tabco
Weight300 LBS
Height46 (H)
Width72 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)30"
Filter TypeBeverage Tables
Length72"
ManufacturerAdvance Tabco
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Commercial Work Tables and Station
  • Beverage Table
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Table