Duke TWHF-60PG 60" W Stainless Steel 4 Pan Mobile Open Storage Base Thurmaduke Ganged Waterless Well
Shop all Duke Commercial Steam Table
SKU:
TWHF-60PG
MPN:
TWHF-60PG
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Transform your food service with the Duke TWHF-60PG, a 60" stainless steel mobile storage base for efficiency. It holds four pans and has a touch screen control for seamless operation in any culinary setting.
  • Holds 4 pans for versatile serving
  • Touch screen controls for user-friendly use
  • CSA certified for safety and reliability
  • Durable stainless steel
  • Open storage base for quick access
  • Mobile design for easy repositioning
Weight400 LBS
Height36 (H)
Width60 (W)
Depth32 (D)
Base FinishPainted
DesignOpen Storage Base
Overall Width (side - side)55" - 60"
Pan Capacity(4) Pan
Top ConstructionStainless Steel
Well TypeOpen
Working Height36"
ManufacturerDuke
Filter TypeMobile
Weight400 LBS
Height36 (H)
Width60 (W)
Depth32 (D)
Base FinishPainted
DesignOpen Storage Base
Pan Capacity(4) Pan
Well TypeOpen
Working Height36"
ManufacturerDuke
Filter TypeMobile
Downloads
  • Downloadspecsheet
Certifications
  • cULus Certified certification
  • UL EPH Classified certification
  • Food Holding and Warming Equipment
  • Commercial Steam Table
  • Commercial Steam Table
Related products
picture
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Jade ST-72 72" W Stainless Steel Equipment Stand
Advance Tabco SS-308 96" W x 30" D 14 Gauge 304 Stainless Steel Top Galvanized Adjustable Undershelf Work Table