Duke TWHF-88SS 88" W Stainless Steel 6 Pan Mobile Open Storage Base Thurmaduke Ganged Waterless Well
Shop all Duke Commercial Steam Table
SKU:
TWHF-88SS
MPN:
TWHF-88SS
Commercial design services
Maximize food service efficiency with the Duke TWHF-88SS, a sturdy 88" W stainless steel mobile storage base for six pans. This electric unit includes a touch screen control and an open well design for easy access and optimal performance.
  • Holds six pans for versatile serving
  • Open storage base for efficient access
  • CSA certified for safety and compliance
  • Durable stainless steel construction
  • Touch screen controls for user-friendly use
  • Mobile design for easy repositioning
Weight595 LBS
Height36 (H)
Width88 (W)
Depth32 (D)
Base FinishStainless Steel
DesignOpen Storage Base
Overall Width (side - side)85" - 90"
Pan Capacity(6) Pan
Top ConstructionStainless Steel
Well TypeOpen
Working Height36"
ManufacturerDuke
Filter TypeMobile
Weight595 LBS
Height36 (H)
Width88 (W)
Depth32 (D)
Base FinishStainless Steel
DesignOpen Storage Base
Pan Capacity(6) Pan
Well TypeOpen
Working Height36"
  • Commercial Steam Table
Related products
picture
Omcan USA 43474 26" W Aluminum Mobile Full Size Pan Rack