Empress ECK525NE 5.25" Neon Boxed 2.7mm Diameter Cocktail Straw and Stirrer Unwrapped (10 Packs of 1000 Slim Straws Per Case)
Shop all Empress Tabletop Disposables
SKU:
ECK525NE
MPN:
ECK525NE
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Add neon flair to beverage service with the Empress ECK525NE 5.25" neon boxed cocktail straw and stirrer, supplied as 10 packs of 1000 unwrapped straws.
  • Unwrapped packs for immediate use
  • Neon colors for themed events and bars
  • 18.5" length suits tall cocktail glasses
  • Slim 2.7mm diameter for precise stirring
  • 10 packs of 1000 straws per case for volume
  • Compatible with CSA-compliant establishments
Weight4.63 LBS
Height8.66 (H)
Width5.91 (W)
Item TypeStraws
ColorNeon
Filter TypeCocktail Straws
Length18.5"
ManufacturerEmpress
Weight4.63 LBS
Height8.66 (H)
Width5.91 (W)
Item TypeStraws
ColorNeon
Filter TypeCocktail Straws
Length18.5"
ManufacturerEmpress
  • Empress
  • Empress Tabletop Disposables
  • Empress
  • Empress Tabletop Disposables