Flash Furniture 2-ET-ER18345-30-DB-GG 300 Lbs. Dark Brown LeatherSoft Seat and Back Bar Stool
Shop all Flash Furniture Restaurant Seating
SKU:
2-ET-ER18345-30-DB-GG
MPN:
2-ET-ER18345-30-DB-GG
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Easy-to-clean vinyl material
  • Bar height design fits counters
  • Sturdy metal back for support
  • Durable construction supports heavy use
  • Stylish dark brown finish
  • Comfortable LeatherSoft seat
Weight48 LBS
Height42 (H)
Width18 (W)
Depth22 (D)
BackMetal
BaseLegs
ColorBrown
SeatVinyl
ManufacturerFlash Furniture
Seat ColorBrown
Dimensions22 18 42
Weight48 LBS
Height42 (H)
Width18 (W)
Depth22 (D)
BackMetal
BaseLegs
ColorBrown
SeatVinyl
ManufacturerFlash Furniture
Seat ColorBrown
Dimensions22 18 42
Color: Dark Brown
  • Dark Brown
  • Gray
  • Light Brown
  • Light Gray
  • Flash Furniture
  • Flash Furniture Restaurant Seating
  • Flash Furniture
Related products
Advance Tabco SS-485 60" W x 48" D Stainless Steel Base 14 Gauge Flat Top Work Table with Undershelf
Pro IconFree shipping
Hatco HL-30-2 30" W Strip Type Glo-Rite Display Light with Aluminum Housing and Toggle Switch - 240 Watts