Flash Furniture ZB-803-RD-24-WH-GG 24" W x 16.5" H White Leathersoft Taut Stainless Steel Feet Hercules Alon Series Ottoman
Shop all Flash Furniture Lobby Furniture
SKU:
ZB-803-RD-24-WH-GG
MPN:
ZB-803-RD-24-WH-GG
Commercial design services
Flash Furniture ZB-803-RD-24-WH-GG ottoman measures 24" W x 16.5" H with white leathersoft upholstery, taut padding, and stainless steel feet. It weighs 21 pounds and meets CSA standards for commercial furniture.
  • Versatile ottoman for seating or footrest
  • 21 pounds shipping weight for easy handling
  • Ideal for hospitality and office use
  • Durable white Leathersoft upholstery for easy cleaning
  • Stainless steel feet provide stable, corrosion-resistant support
  • Compact 24" W x 16.5" H footprint optimizes space
Weight21 LBS
Height16.5 (H)
Width24 (W)
Filter TypeOttomans
ManufacturerFlash Furniture
Dimensions24 24 16.5
Weight21 LBS
Height16.5 (H)
Width24 (W)
Filter TypeOttomans
ManufacturerFlash Furniture
Dimensions24 24 16.5
Downloads
  • Downloadmanual
Color: White
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"