Globe GPGDUE14D Sandwich/Panini Grill, double, countertop, electric
Shop all Globe
SKU:
GPGDUE14D__1130
Commercial design services
TemperaturecontrolElectronic Controls
ManufacturerGlobe
TopplateDual
PlateconstructionCast Iron
Shipfrom45439-1739 [Dayton,OH]
PlateconfigurationGrooved Top & Bottom
Freightclass85
ManufacturerpartnumberGPGDUE14D
Vendornumber1130
Cookingsurfacedepth(front-back)11" - 14"
Packedby1 Each
Cookingsurfacewidth11" - 14"
Document_0GPGDUE14D.pdf
ManufacturerGlobe
TopplateDual
PlateconstructionCast Iron
Shipfrom45439-1739 [Dayton,OH]
Freightclass85
Vendornumber1130
Packedby1 Each
Cookingsurfacewidth11" - 14"
Document_0GPGDUE14D.pdf
Related products
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"
American Metalcraft MCP12WH Platter, 12"L x 7"W x 1"
More from Globe
Globe XXWHIP-08 Wire Whip
Globe CP02-22 Chopper Plate, 1/16" (2mm)
Globe XGP Grater Plate
Globe XXCORR-20 Correctional Package
Globe GG36TG Griddle, gas, countertop, 36"
Globe L00783 Strip Cutter
Globe XXHOOK-25SS Spiral Dough Hook, for 25 qt. mixer, stainless steel
Globe L00776 Chopper Plate, 5/8" (16mm)