Hatco CSBFP-48-I 48" W x 19.5" D Aluminum Built-In Flush Top Electronic Cold Shelf - 120 Volts
Shop all Hatco Frost Top and Cold Slab Units
SKU:
CSBFP-48-I
MPN:
CSBFP-48-I
zoom
Commercial design services
Hatco csbfp-48-i built-in flush top cold shelf features a 48" width, aluminum hardcoat construction, and electronic temperature controls for consistent cooling.
  • 120 volts, 1-Ph, NEMA 5-15P compatibility
  • R-290 refrigerant reduces impact
  • Compact 48" W x 19.5" D for tight installs
  • Made in USA aluminum ensures durability
  • Top-mounted unit saves space
  • Electronic controls for precise setpoints
Weight160 LBS
Height23.13 (H)
Width49.5 (W)
Depth21 (D)
StyleRefrigerated
Weight160 LBS
Height23.13 (H)
Width49.5 (W)
Depth21 (D)
StyleRefrigerated
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Made in USA certification
  • Hatco
  • Hatco Frost Top and Cold Slab Units
  • Hatco
Related products
picture
National Public Seating 6716HB 16" to 21" Adjustable Height Polyurethane Seat and Back Adjustable Height Kangaroo Task Chair