Hatco ORBIT900-14424 144" W Stainless Steel Full Service Flav-R-Shield ORBIT900 Food Shield
Shop all Hatco Sneeze Guards
SKU:
ORBIT900-14424
MPN:
ORBIT900-14424
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Commercial design services
Hatco ORBIT900-14424 Flav-R-Shield food shield offers a 144" stainless steel countertop with 3/8" heat-tempered glass and a glass top shelf.
  • NSF certified and made in the USA
  • 1" OD brushed 304 stainless posts for stability
  • Designed for countertop full-service use
  • 144" stainless steel full-service guard
  • Adjustable height up to 23" for versatility
  • 3/8" tempered glass with polished edges
Weight367 LBS
Height23 (H)
Width144 (W)
Depth18 (D)
Filter TypeSneeze Guards
Frame ConstructionStainless Steel
ServiceFull-Service
Width (side - side)141" - 146"
ManufacturerHatco
Item TypeSneeze Guards
Service TypeFull Service
StyleSingle Sided
Weight367 LBS
Height23 (H)
Width144 (W)
Depth18 (D)
Filter TypeSneeze Guards
ServiceFull-Service
Width (side - side)141" - 146"
ManufacturerHatco
Item TypeSneeze Guards
Service TypeFull Service
StyleSingle Sided
  • Sneeze Guards