Hatco ED20-12012 120" W x 18" H x 12" D Stainless Steel Single-Sided Full-Service Flav-R-Shield ED20 Food Shield
Shop all Hatco Sneeze Guards
SKU:
ED20-12012
MPN:
ED20-12012
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Engineered for busy serving lines, the Hatco ED20-12012 Flav-R-Shield offers a 120" single-sided sneeze guard with a 3/8" thick tempered glass top shelf.
  • NSF certified and Made in the USA
  • Countertop single-sided design for service
  • Compact 12" depth fits narrow lines
  • 120" W stainless steel posts for support
  • 3/4" rounded corners with polished edges
  • 3/8" tempered glass shelves for safety
Weight324.75 LBS
Height18 (H)
Width120 (W)
Depth12 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)116" - 122"
ManufacturerHatco
StyleSingle Sided
Service TypeFull Service
Weight324.75 LBS
Height18 (H)
Width120 (W)
Depth12 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)116" - 122"
ManufacturerHatco
StyleSingle Sided
  • Sneeze Guards
Related products
picture
Makula MAKWMBK 1.75'' Black Wall Mounted Cigarette and Ash Receptacle
Pro IconFree shipping
picture
Rosseto D623RB 6" W Black Stainless Steel Square Multi-Level Skycap Riser