Hatco ED20-12018 120" W x 18" H x 18" D Stainless Steel Single-Sided Full-Service Flav-R-Shield ED20 Food Shield
Shop all Hatco Sneeze Guards
SKU:
ED20-12018
MPN:
ED20-12018
Commercial design services
Stop compromising hygiene for convenience. The Hatco ED20-12018 Flav-R-Shield food shield features a 120" stainless steel frame, heat-tempered glass panels, a 3/8" top shelf, and 1" OD brushed 304 stainless posts for durable service.
  • Countertop full-service single-face design
  • NSF component certified for safety
  • Made in the USA, 360.25 pounds shipping weight
  • 120" wide heat-tempered glass protection
  • 1" OD brushed 304 stainless posts
  • 3/8" thick glass top, front, and sides
Weight363.25 LBS
Height18 (H)
Width120 (W)
Depth18 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)116" - 122"
ManufacturerHatco
StyleSingle Face
Service TypeFull Service
Weight363.25 LBS
Height18 (H)
Width120 (W)
Depth18 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)116" - 122"
ManufacturerHatco
StyleSingle Face
  • Sneeze Guards
Related products
picture
Advance Tabco FS-3-1524-24RL 93" W 14 Gauge Stainless Steel Base Fabricated Sink
Pro IconFree shipping
picture
Comstock-Castle GF120-N 15.5" W Floor Model Standing Pilot Natural Gas Value Series Fryer - 120,000 BTU
Pro IconFree shipping
Berner ARC16-2060E-2-3 60" W Heated Architectural Series Recessed 16 Air Door - 208 Volts 3-Ph
Hatco TQ3-20H 14.38" Horizontal Countertop Toast-Qwik Conveyor Toaster - 208 Volts
Sterling Manufacturing SP240-10-3-MF SCA 26.5" W Stainless Steel Electric Boilerless Convection Steamer - 240 Volts
Glastender MCT-2-MF 13" W Ceramic Monaco Draft Dispensing Tower
Micro Matic GR-F Growler Filler
Cambro EXMU245478V4480 24" W x 54" L x 78.25" H Speckled Gray 4 Vented Polypropylene Shelves with 4 Casters Camshelving Elements XTRA Mobile Unit
More from Hatco
Hatco MCG14S Multi Contact Grill, 14"
Hatco ITQ-1000-1C Toast-Qwik® Conveyor Toaster
Hatco MCG14G Multi Contact Grill, 14"
Hatco HW-43 Food Warmer, electric, countertop
Hatco GRBW-48 Glo-Ray® Buffet Warmer, 48"