Hatco EP11-13212 132" W x 17.25" H x 12" D Stainless Steel Single-Sided Full-Service Flav-R-Shield EP11 Food Shield
Shop all Hatco Sneeze Guards
SKU:
EP11-13212
MPN:
EP11-13212
Commercial design services
Hatco's EP11-13212 Flav-R-Shield food shield offers a 132" stainless steel and tempered glass barrier with a 1/4" heat-tempered glass front.
  • NSF component certified, made in USA
  • Countertop full-service single-sided style
  • Protects food while maintaining visibility
  • 132" W x 12" D tempered glass protection
  • 1" OD brushed 304 stainless steel posts
  • 1/4" heat-tempered glass with polished edges
Weight109.7 LBS
Height17.25 (H)
Width132 (W)
ServiceFull-Service
Width (side - side)129" - 134"
ManufacturerHatco
StyleSingle Sided
Service TypeFull Service
Weight109.7 LBS
Height17.25 (H)
Width132 (W)
ServiceFull-Service
Width (side - side)129" - 134"
ManufacturerHatco
StyleSingle Sided
  • Sneeze Guards