Quantum WR86-2472P 72" W x 24" D x 86" H Green Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-2472P
MPN:
WR86-2472P
Commercial design services
  • Vented design enhances air circulation
  • NSF certified for food safety compliance
  • Ideal for commercial kitchen storage
  • Durable green epoxy antimicrobial finish
  • Includes four adjustable wire shelves
  • Supports up to 700 pounds of weight
Weight124 LBS
Height86 (H)
Width24 (W)
Depth72 (D)
Depth (front - back)24" Deep
Posts/Uprights4
Width (side - side)72" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight124 LBS
Height86 (H)
Width24 (W)
Depth72 (D)
Depth (front - back)24" Deep
Posts/Uprights4
Width (side - side)72" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
  • Wire Shelving Kit