Hatco EP11-14412 144" W x 17.25" H x 12" D Stainless Steel Single-Sided Full-Service Flav-R-Shield EP11 Food Shield
Shop all Hatco Sneeze Guards
SKU:
EP11-14412
MPN:
EP11-14412
Commercial design services
Handle high-volume service with the Hatco EP11-14412 flav-r-shield food shield. Made of 1/4" heat-tempered glass, it features polished edges, a glass top shelf, and 1" OD brushed 304 stainless steel posts.
  • Single-face full-service configuration
  • NSF certified, made in the USA
  • 115.5 lbs shipping weight
  • 144" W x 17.25" H x 12" D stainless steel frame
  • 1" OD brushed 304 stainless steel posts
  • 1/4" heat-tempered glass with 3/4" corners
Weight118.5 LBS
Height17.25 (H)
Width144 (W)
ServiceFull-Service
Width (side - side)141" - 146"
ManufacturerHatco
StyleSingle Face
Service TypeFull Service
Weight118.5 LBS
Height17.25 (H)
Width144 (W)
ServiceFull-Service
Width (side - side)141" - 146"
ManufacturerHatco
StyleSingle Face
  • Sneeze Guards