Hatco EP22-10812 108" W x 11.5" D Stainless Steel Frame Full-Service Pass-Over Single-Sided Flav-R-Shield EP22 Food Shield
Shop all Hatco Sneeze Guards
SKU:
EP22-10812
MPN:
EP22-10812
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Free shipping
Warranty
Commercial design services
Protect food service lines with the Hatco EP22-10812 flav-r-shield, a 108" stainless steel frame pass-over food shield for full-service stations. It has 1/4" heat-tempered glass, a glass top shelf, and NSF certification, made in the USA.
  • NSF certified, made in the USA
  • Glass top shelf for extra display
  • Full-service countertop design for efficiency
  • 108" stainless steel frame for durability
  • Front posts tilted 80° for access
  • 1/4" heat-tempered glass with polished edges
Weight93 LBS
Height18 (H)
Width108 (W)
Depth11.5 (D)
Item TypeSneeze Guards
Filter TypeSneeze Guards
Frame ConstructionStainless Steel
ServiceFull-Service
Width (side - side)104" - 109"