Hatco EP22-14412 144" W x 11.5" D Stainless Steel Frame Full-Service Pass-Over Single-Sided Flav-R-Shield EP22 Food Shield
Shop all Hatco Sneeze Guards
SKU:
EP22-14412
MPN:
EP22-14412
zoom
Commercial design services
Hatco EP22-14412 pass-over food shield features a 144" wide, 11.5" deep stainless steel frame with 1/4" tempered glass and 3/4" radius corners for hygiene.
  • NSF certified, Made in the USA
  • Front posts tilted 80° for access
  • Single-sided design for service
  • 144" W countertop full-service pass-over
  • Brushed 304 stainless steel 1" OD posts
  • 1/4" heat-tempered glass with polished edges
Weight117 LBS
Height18 (H)
Width144 (W)
ServiceFull-Service
Width (side - side)141" - 146"
ManufacturerHatco
StyleSingle Face
Service TypeFull Service
Weight117 LBS
Height18 (H)
Width144 (W)
ServiceFull-Service
Width (side - side)141" - 146"
ManufacturerHatco
StyleSingle Face
Service TypeFull Service
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • Made in USA certification
  • NSF Certified certification
  • Salad Bar Equipment and Accessories
  • Sneeze Guards
  • Sneeze Guards
Related products
picture
Advance Tabco SFG-244 48" W x 24" D 430 Stainless Steel 16 Gauge Stainless Steel Base Work Table