Advance Tabco PRI-19-36-XD 36" W x 20" D x 36" H Stainless Steel 15" Deep Prestige Ice Chest
Shop all Advance Tabco Underbar Ice Bins and Cocktail Bins
SKU:
PRI-19-36-XD
MPN:
PRI-19-36-XD
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Warranty
Commercial design services
Maximize efficiency in beverage service with the Advance Tabco PRI-19-36-XD ice chest. This stainless steel unit has a 15" deep design and a 147-pound capacity for ample ice storage while maintaining a sleek appearance.
  • Includes a backsplash for added convenience
  • Freestanding installation for flexibility
  • Holds up to 147 pounds of ice
  • Durable stainless steel construction
  • 10 cold plate circuits for efficient cooling
  • 15" deep design for ample ice storage
Weight90 LBS
Height36 (H)
Width36 (W)
Depth20 (D)
Bin Depth15" Deep
Filter TypeIce Bins with Cold Plate
Ice Capacity147 Lbs.
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Item TypeIce Bins with Cold Plate
Weight90 LBS
Height36 (H)
Width36 (W)
Depth20 (D)
Bin Depth15" Deep
Ice Capacity147 Lbs.
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco