Hatco EP5-RING-60 60" W x 18" D Stainless Steel Frame Full-Service Single-Sided Flav-R-Shield EP5-RING Food Shield
Shop all Hatco Sneeze Guards
SKU:
EP5-RING-60
MPN:
EP5-RING-60
Commercial design services
Hatco EP5-RING-60 food shield, 60" W x 18" D, has 1/4" tempered glass panels, 3/4" radius corners, adjustable brackets locking every 15°, brushed stainless steel posts, NSF-approved; made in the USA.
  • NSF component, made in the USA
  • Adjustable ring brackets with 15° lock points
  • Full-service countertop installation
  • 60" W x 18" D pass-over food shield
  • 304 stainless steel posts and frame
  • Tempered 1/4" thick glass panels
Weight100 LBS
Height25 (H)
Width60 (W)
ServiceFull-Service
Width (side - side)56" - 61"