Hatco GRAH-24D3 24" W Aluminum Double Glo-Ray Infrared Strip Heater - 120 Volts 1000 Watts
Shop all Hatco Strip Warmer
SKU:
GRAH-24D3
MPN:
GRAH-24D3
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Transform your food service with the Hatco GRAH-24D3, a 24" aluminum double Glo-Ray infrared strip heater. This durable unit operates at 1000 watts, keeping your dishes at optimal serving temperatures.
  • Unlighted for discreet operation
  • CSA certified for safety
  • Ideal for keeping food warm
  • Efficient 1000 Watts heating
  • Compact design fits kitchens
  • Durable aluminum for longevity
Weight19 LBS
Height2.5 (H)
Width24 (W)
Depth15 (D)
Item TypeUnlighted
Length19" - 24"
Hertz60
StyleDouble
ConstructionDouble
MaterialAluminum
Voltage120v
Wattage1000 Watts
Weight19 LBS
Height2.5 (H)
Width24 (W)
Depth15 (D)
Item TypeUnlighted
Length19" - 24"
Hertz60
StyleDouble
ConstructionDouble
MaterialAluminum
Voltage120v
Wattage1000 Watts
  • Strip Warmer
Related products
picture
Jade JTRH-236-LP Liquid Propane Titan Heavy Duty Range Type Oven - 70,000 BTU
Pro IconFree shipping
picture
Caddy Corporation CM-S-302 2 Self-Leveling Adjustable Dispensing Cylinders 7.38" to 9.5" Dia. Dish Size Cabinet Style Unheated Caddy Magic Dish Dispenser
Pro IconFree shipping
Advance Tabco GLG-367 36" D x 84" W Stainless Steel 14 Gauge Work Table