Hatco GRAIHL-18D6 18" W Aluminum High Wattage with Lights Glo-Ray Infrablack Strip Heater - 120 Volts 820 Watts
Shop all Hatco Strip Warmer
SKU:
GRAIHL-18D6
MPN:
GRAIHL-18D6
Commercial design services
Illuminate your food service with the Hatco GRAIHL-18D6, an 18" wide aluminum high wattage Glo-Ray Infrablack strip heater. Operating at 820 watts, this unit ensures optimal food warmth while enhancing your service efficiency.
  • CSA certified for safety
  • Compact 18" width fits setups
  • Versatile for restaurants and service
  • Efficient 820 Watts heating
  • Lighted design enhances visibility
  • Durable aluminum for longevity
Weight18 LBS
Height2.5 (H)
Width18 (W)
Depth18 (D)
Item TypeLighted
Length11" - 18"
MaterialAluminum
Wattage820 Watts
Weight18 LBS
Height2.5 (H)
Width18 (W)
Depth18 (D)
Item TypeLighted
Length11" - 18"
MaterialAluminum
Wattage820 Watts
  • Strip Warmer
Related products
picture
Quantum DIV18S 18" D x 8" H 304 Stainless Steel Wire Shelf Divider