Hatco GRSDS-24T 24" W 3 Aluminum and Stainless Slanted Shelves Glo-Ray Merchandising Warmer - 120 Volts
SKU:
GRSDS-24T
MPN:
GRSDS-24T
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Free shipping
Warranty
Commercial design services
  • Pass-thru design with 4" legs
  • 2015 Watts, 120 volts, 16.8 amps
  • cULus and UL EPH Classified, made in USA
  • Countertop Glo-Ray warmer for hot display
  • Thermostatic controls for precise temperature
  • Three slanted aluminum and stainless shelves
Weight167 LBS
Height43.88 (H)
Width24 (W)
Depth24.25 (D)
ConstructionAluminum & Stainless
ControlsThermostatic
Shelf TypeSlanted
Shelves3
Voltage120v
Width (side - side)21" - 29"
ManufacturerHatco
Amps16.8
Phase1-Ph
Hertz60
Number of Shelves3 Shelves
Weight167 LBS
Height43.88 (H)
Width24 (W)
Depth24.25 (D)
ControlsThermostatic
Shelf TypeSlanted
Shelves3
Voltage120v
Width (side - side)21" - 29"
ManufacturerHatco
Amps16.8
Phase1-Ph
Hertz60
Number of Shelves3 Shelves
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • cULus Certified certification
  • Made in USA certification
  • UL EPH Classified certification
  • Food Display and Merchandising
  • Countertop Hot Food Display Warmer
Related products
picture
Advance Tabco SKG-240 30" W x 24" D Stainless Steel 16 Gauge Open with Undershelf Work Table