Hatco ORBIT720-36 36" W x 14" D Self-Service Flav-R-Shield ORBIT720 Portable Food Shield
Shop all Hatco Sneeze Guards
SKU:
ORBIT720-36
MPN:
ORBIT720-36
picture
picture
Free shipping
Warranty
Commercial design services
Optimize self-service lines with the Hatco ORBIT720-36 Flav-R-Shield, a 36" wide, 14" deep food shield made from heat-tempered glass. This NSF component weighs 44 pounds and installs as a portable sneeze guard for salad bars and buffets.
  • NSF component, Made in the USA
  • 1" OD brushed 304 stainless posts
  • Single-sided, portable self-service design
  • 36" W x 14" D self-service portable shield
  • Adjustable 3/8" thick front panel
  • Heat-tempered glass with polished edges
Weight47 LBS
Height23 (H)
Width36 (W)
Depth14 (D)
Frame ConstructionStainless Steel
ServiceSelf-Service
Width (side - side)36" - 41"
ManufacturerHatco
StyleSingle Sided
Service TypeSelf Service
Weight47 LBS
Height23 (H)
Width36 (W)
Depth14 (D)
ServiceSelf-Service
Width (side - side)36" - 41"
ManufacturerHatco
StyleSingle Sided
Service TypeSelf Service
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
  • Sneeze Guards