Hobart 12/22PN-SSTRND 12" Dia. Stainless Steel Round Grind Pan
Shop all Hobart
SKU:
12/22PN-SSTRND
MPN:
12/22PN-SSTRND
zoom
Call (888) 845-8200 for more details.
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Free shipping
Commercial design services
Transform your food prep with the Hobart 12/22PN-SSTRND 12" Stainless Steel Round Grind Pan. Designed for medium-duty meat grinders, this durable pan is 12" in diameter and 1.75" deep for efficient use.
  • Designed for medium-duty applications
  • Compatible with Hobart meat grinders
  • Easy to clean and maintain
  • Durable stainless steel construction
  • 1.75" deep for ample capacity
  • 12" diameter for versatile use
Filter TypeMeat Grinders
ManufacturerHobart
Filter TypeMeat Grinders
ManufacturerHobart
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"
American Metalcraft MCP12WH Platter, 12"L x 7"W x 1"
More from Hobart
Hobart S35DICE-1 1" Stainless Steel Dicer Plate
Hobart HS7-1 13" Automatic Heavy Duty Meat Slicer - 0.5 HP