John Boos UBSR1C-18-X 17.62" W Stainless Steel Single Speed Rail Locking Cover
Shop all John Boos Speed Rails and Speed Racks
SKU:
UBSR1C-18-X
MPN:
UBSR1C-18-X
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
John Boos UBSR1C-18-X stainless steel rail locking cover fits 13"–18" rails, offering secure protection for bar speed rails.
  • 4" depth optimizes space
  • 17.62" W footprint for compact layouts
  • 8 pounds durable yet manageable weight
  • Stainless Steel 18/300 for corrosion resistance
  • Fits 13"–18" speed rails for installation
  • Locks secure contents from unauthorized access
Weight8 LBS
Height14 (H)
Width17.62 (W)
Depth4 (D)
ConstructionStainless Steel
StyleSingle
Width (side - side)13" - 18"
ManufacturerJohn Boos
Weight8 LBS
Height14 (H)
Width17.62 (W)
Depth4 (D)
ConstructionStainless Steel
StyleSingle
Width (side - side)13" - 18"
ManufacturerJohn Boos
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Bartending Supplies
  • Dispensers and Alcohol Displays
  • Speed Rails and Speed Racks
  • Bartending Supplies
  • Speed Rails and Speed Racks
Related products
picture
Quantum 2012DC 20" D x 12" H Chrome Plated Wire Divider
Pro IconFree shipping
picture
Rosseto BD111 8" L x 14.75" x 7.5" H Black Small Building Block Bakery Drawer