John Boos UBSR2C-24-X 23.62" W Stainless Steel Double Speed Rail Locking Cover
Shop all John Boos Speed Rails and Speed Racks
SKU:
UBSR2C-24-X
MPN:
UBSR2C-24-X
Commercial design services
John Boos ubsr2c-24-x stainless steel double speed rail locking cover measures 23.62" W and fits 19"–24" speed rails. It offers a durable, lockable cover that secures bottles, resists corrosion, and installs quickly.
  • Compact 8.25" depth saves space
  • Fits 19" - 24" installations
  • Weighs 17 pounds for stability
  • Stainless Steel 18/300 for durability
  • Locking design secures bottles
  • Double cover fits 23.62" W speed rails
Weight17 LBS
Height16 (H)
Width23.62 (W)
Depth8.25 (D)
ConstructionStainless Steel
StyleDouble
Width (side - side)19" - 24"
ManufacturerJohn Boos
Weight17 LBS
Height16 (H)
Width23.62 (W)
Depth8.25 (D)
ConstructionStainless Steel
StyleDouble
Width (side - side)19" - 24"
  • Speed Rails and Speed Racks
Related products
picture
Quantum P34BK 34" H Black Epoxy Antimicrobial Finish Post with Leveling Legs
Pro IconFree shipping
picture
Rosseto EZ535 (2) 1.3 Gal. Countertop EZ-SERV Dispenser
Pro IconFree shipping
Advance Tabco KSS-3010 120" W x 30" D 14 Gauge 304 Stainless Steel and 18 Gauge Undershelf Work Table
Advance Tabco K-610A Stainless Steel Removable Perforated Bottom Strainer
Thunder Group 1008AR 7.88" Dia. Melamine Rose Round Plate