John Boos UBSR2C-48-X 47.62" W Stainless Steel Double Speed Rail Locking Cover
Shop all John Boos Speed Rails and Speed Racks
SKU:
UBSR2C-48-X
MPN:
UBSR2C-48-X
Commercial design services
John Boos UBSR2C-48-X stainless steel double speed rail locking cover measures 47.62" wide and 8.25" deep. It features durable 18/300 stainless steel, weighs 28 pounds, and meets CSA quality standards for easy installation and cleaning.
  • 47.62" model width ensures fit
  • Compact 8.25" depth for tight spaces
  • Weighs 28 pounds for stability
  • Durable 18/300 stainless steel for longevity
  • 48" width fits standard double speed rails
  • Locks securely to protect glassware
Weight28 LBS
Height16 (H)
Width47.62 (W)
Depth8.25 (D)
ConstructionStainless Steel
StyleDouble
Width (side - side)48"
ManufacturerJohn Boos
Weight28 LBS
Height16 (H)
Width47.62 (W)
Depth8.25 (D)
ConstructionStainless Steel
StyleDouble
Width (side - side)48"
  • Speed Rails and Speed Racks
Related products
picture
Pro IconFree shipping
picture
Empress EPET32 PET Clear Cup 32 Oz. (10 Packs of 50 Per Case)
Pro IconFree shipping
Advance Tabco 7-PS-62 17.25" W x 15.25" D Wall Mounted Hand Sink