Micro Matic DP-120D-18 18" W x 5" D Stainless Steel with Drain Drip Tray Trough
SKU:
DP-120D-18
MPN:
DP-120D-18
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Warranty
Commercial design services
Enhance beverage stations with the Micro Matic DP-120D-18 stainless steel drip tray for surface mount installation and 18" width. It has a perforated screen, a 5/8" O.D. drain, and durable construction for heavy use.
  • Surface-mount design for quick installation
  • 5/8" O.D. drain enables fluid removal
  • Compatible with Micro Matic systems
  • Stainless Steel construction for long life
  • Perforated screen prevents splash and debris
  • 18" width fits 13"–24" ranges
Weight8 LBS
Width18 (W)
Depth5 (D)
Length13" - 24"
MaterialStainless Steel
ManufacturerMicro Matic
Weight8 LBS
Width18 (W)
Depth5 (D)
Length13" - 24"
MaterialStainless Steel
ManufacturerMicro Matic
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
  • Downloadmanual
  • Beverage Supplies
  • Coffee Service
  • Drip Trays
  • Beverage Supplies
  • Coffee Service
  • Drip Trays