Micro Matic DP-820D-51 51" W x 8" D Stainless Steel with Drain Drip Tray Trough
SKU:
DP-820D-51
MPN:
DP-820D-51
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Warranty
Commercial design services
Micro Matic DP-820D-51 stainless steel drip tray measures 51" wide by 8" deep and includes a perforated screen with a 5/8" O.D. drain for efficient liquid handling.
  • 5/8" O.D
  • Perforated screen promotes drainage and evaporation
  • Stainless steel resists corrosion and simplifies cleaning
  • 8" depth minimizes footprint while capturing spills
  • 51" width fits long service bars and setups
Weight15 LBS
Width51 (W)
Depth8 (D)
Length49" - 60"
MaterialStainless Steel
ManufacturerMicro Matic
Weight15 LBS
Width51 (W)
Depth8 (D)
Length49" - 60"