Migali C-SPS-2-18-NG 18" Natural Gas 4 Burners Countertop - 160,000 BTU
Shop all Migali
SKU:
C-SPS-2-18-NG
MPN:
C-SPS-2-18
zoom
Commercial design services
Weight222 LBS
Height22.8 (H)
Width18 (W)
Depth41.7 (D)
Burner Ring(s) Per Section2
Burner Section Qty2
In take tube pressure (W.C)10
Legs4" Adjustable Stainless Steel Legs
No of Burners4
Total BTU160,000 BTU
Oven TypeCountertop
Power TypeNatural Gas
Burner Qty4
Weight222 LBS
Height22.8 (H)
Width18 (W)
Depth41.7 (D)
Burner Ring(s) Per Section2
Burner Section Qty2
In take tube pressure (W.C)10
No of Burners4
Total BTU160,000 BTU
Oven TypeCountertop
Power TypeNatural Gas
Burner Qty4
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • cETLus Certified certification
  • ETLListed certification
  • ETL Sanitation Listed certification
  • Made in USA certification
  • NSF Certified certification
Related products
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"