Perlick TS12LS-STK 12"W x 24"D Underbar Liquor Bottle Step Display
Shop all Perlick
SKU:
TS12LS-STK
MPN:
TS12LS
picture
picture
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Free shipping
Commercial design services
  • Step display enhances bottle visibility
  • Efficient underbar liquor display unit
  • Compact design fits bar layouts
  • Stainless steel ensures durability
  • NSF certified for safety
  • Supports up to 40 pounds
Weight40 LBS
Height36.5 (H)
Width12 (W)
Depth24 (D)
Item TypeFree Standing
ConstructionStainless Steel
Depth (front-back) OA24" - 27"
Filter ConstructionStainless Steel
Steps-5
Width (side-side) OA7" - 12"
ManufacturerPerlick
Weight40 LBS
Height36.5 (H)
Width12 (W)
Depth24 (D)
Item TypeFree Standing
ConstructionStainless Steel
Depth (front-back) OA24" - 27"
Steps-5
Width (side-side) OA7" - 12"
ManufacturerPerlick
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
  • Underbar Liquor Display
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
  • Underbar Liquor Display
Related products
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"