Piper Products RBPG1IL-36 36" Single Sided Protector Guard
Shop all Piper Products Salad Bar Organizer & Display Guard
SKU:
RBPG1IL-36
MPN:
RBPG1IL-36
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Warranty
Commercial design services
Piper Products RBPG1IL-36 single sided protector guard fits 32" - 37" buffet counters. It includes lighting, two openings, and a 48-pound steel construction that protects food while simplifying cleaning and service.
  • Constructed for Reflections series with CSA compliance
  • Two openings allow efficient self-service
  • 48 pounds
  • Single-sided countertop protector for buffet service
  • Incandescent lighting enhances food visibility
  • 36" width fits 32" - 37" counters
Weight48 LBS
Filter TypeProtector Guards
ServiceSelf-service
Width (side - side)32" - 37"
ManufacturerPiper Products
Item TypeProtector Guards
Service TypeSelf Service
StyleSingle Sided
Weight48 LBS
Filter TypeProtector Guards
ServiceSelf-service
Width (side - side)32" - 37"
ManufacturerPiper Products
Item TypeProtector Guards
Service TypeSelf Service
StyleSingle Sided
Downloads
  • Downloadwarranty
  • Salad Bar Equipment and Accessories
  • Sneeze Guards
  • Sneeze Guards
Related products
picture
Quantum DIV30S 30" D x 8" H 304 Stainless Steel Wire Shelf Divider