Royal Range RRB-24OB4-LP 48" W Stainless Steel Countertop Liquid Propane Charbroiler or Hotplate - 18,000 BTU
Shop all Royal Range Commercial Charbroilers
SKU:
RRB-24OB4-LP
MPN:
RRB-24OB4
Commercial design services
Built for busy kitchens, the Royal Range RRB-24OB4-LP charbroiler features a 24" radiant broiler and four open burners, delivering 180,000 BTU.
  • Removable firebox for rapid service
  • Stainless steel front and sides for sanitation
  • Meets CSA and CSA-Sanitation
  • Liquid propane charbroiler and hotplate combo
  • 24" radiant broiler area with four burners
  • 180,000 BTU for high-throughput cooking
Weight455 LBS
Height14 (H)
Width48 (W)
Total BTU180,000 BTU
Width (side - side)48"
ManufacturerRoyal Range of California
Weight455 LBS
Height14 (H)
Width48 (W)
Total BTU180,000 BTU
Width (side - side)48"
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"