Sapphire Manufacturing SMWCS24-48 48" W x 24" D Chrome Finish Shelf
Shop all Sapphire Manufacturing Restaurant Shelving
SKU:
SMWCS24-48
MPN:
SMWCS24-48
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Sapphire Manufacturing smwcs24-48 chrome wire shelf measures 48" x 24" and ships in packs of two with four sleeve clips each, meeting NSF and CSA guidelines.
  • Per pack = 2 shelves for bulk installations
  • 48" W x 24" D chrome-plated wire shelf for durable storage
  • NSF certified for foodservice environments
  • Includes (4) sleeve clips per shelf for secure mounting
Width48 (W)
Depth24 (D)
Filter TypeWire Shelves
FinishChrome
Width (side - side)48"
picture
Advance Tabco 9-OP-28 33" W x 25" D x 10" H Stainless Steel Floor Mounted Mop Sink