Service Ideas GIU15GKIT 1 Gal. Sight Glass Kit for GIU15G
Shop all Service Ideas Beverage Service Parts & Accessories
SKU:
GIU15GKIT
MPN:
GIU15GKIT
picture
picture
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Ideal for coffee satellite applications
  • Easy to install for efficient beverage service
  • Durable sight glass for monitoring
  • Lightweight design enhances portability
  • Compatible with GIU15G for use
Weight0.05 LBS
Height10 (H)
Width5.5 (W)
Depth1.5 (D)
Length5.5"
ManufacturerService Ideas
Weight0.05 LBS
Height10 (H)
Width5.5 (W)
Depth1.5 (D)
Length5.5"
ManufacturerService Ideas
Related products
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"
American Metalcraft MCP12WH Platter, 12"L x 7"W x 1"
More from Service Ideas
Service Ideas TB012 11" W Black Beechwood Window Top Tea Box
Service Ideas WBR7PS 7" Dia. Stainless Steel Round Basket
Service Ideas ITSLS35G 3.5 Gal. Stainless Steel Single Wall Slim Design Tea Dispenser
Service Ideas KVP67 20 Oz. Brushed Finish Stainless Touch Coffee Server
Service Ideas 1C-BF-COCONUT-MOD 1.5" H Metal "Coconut" Beverage ID Tent
Service Ideas APC2V2 Black ABS Plastic 2 Compartments Condiment Station
Service Ideas SI2LITCL 67.2 Oz. Clear SAN Sculptured Ice Pitcher
Service Ideas SM-41 20.5" W Rectangular Stainless Steel Mod18 Steelworks Tray