Shop all T&S Brass Deck Mount Faucet
SKU:
B-0200-U18
MPN:
B-0200-U18
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 4 Business Days
Commercial design services
T&S Brass B-0200-U18 polished chrome single hole deck mount mixing faucet features durable brass, an 18" swing nozzle, and a 16" spray arm.
  • 18" flexible stainless supply hoses
  • Compression cartridges reduce leaks
  • Meets ASME A112.18.1 / CSA B125
  • Polished chrome plated brass body for durability
  • 16" multiple-tip spray arm for rinsing
  • 18" swing nozzle with stream regulator outlet
Faucet CentersSingle Inlet
Lead ComplianceLow Lead
Spout / Nozzle TypeStandard Swing / Swivel Spout
Spout Length (overall)17" - 19" Spout
ManufacturerT&S Brass
Dimensions12 27.5 3.88
Faucet CentersSingle Inlet
Lead ComplianceLow Lead