T&S Brass B-0221-U12 Polished Chrome Plated Brass with Stream Regulator Outlet UltraRinse 8” Deck Mount Mixing Faucet
Shop all T&S Brass Deck Mount Faucet
SKU:
B-0221-U12
MPN:
B-0221-U12
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • NSF certified for quality
  • Low lead compliance for safety
  • CSA approved for food service
  • Polished chrome finish for easy cleaning
  • Standard swing spout for efficiency
  • 8" adjustable centers for versatile installation
Faucet Centers8" Adjustable
Lead ComplianceLow Lead
Spout / Nozzle TypeStandard Swing / Swivel Spout
Spout Length (overall)12" - 14" Spout
ManufacturerT&S Brass
Dimensions10.25 15.44 3.75
Faucet Centers8" Adjustable
Lead ComplianceLow Lead
ManufacturerT&S Brass
Dimensions10.25 15.44 3.75
Downloads
  • Downloadspecsheet
Certifications
  • ADA Compliant certification
  • CSA Sanitation certification
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Faucet and Plumbing
  • Deck-Mount Faucet
  • Deck-Mount Faucet