Town SM-24-L-SS-P 24" W x 31" D x 70" H Smoker Propane Gas MasterRange Smokehouse
Shop all Town Equipment Commercial Smoker Ovens
SKU:
SM-24-L-SS-P
MPN:
SM-24-L-SS-P
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • ETL certified for safety and performance
  • Designed for indoor smokehouse use
  • Liquid Propane operation for efficiency
  • Durable stainless steel construction
  • High capacity with 45,000 BTU output
  • Fully insulated for optimal heat retention
Cabinet ConstructionFully Insulated
Exterior FinishStainless Steel Front & Sides, Galvanized Top & Rear
ManufacturerTown
Item TypeSmoker
Depth (front - back)31"
Filter TypeIndoor Smokehouses
Power TypeLiquid Propane
Total BTU45,000 BTU
Width (side - side)24"
ManufacturerTown
Item TypeSmoker
Depth (front - back)31"
Filter TypeIndoor Smokehouses
Power TypeLiquid Propane
Total BTU45,000 BTU
Width (side - side)24"
ConstructionStainless Steel
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • NSF Certified certification
Select an Option
  • Liquid Propane
  • Natural Gas
  • Restaurant Equipment
  • Commercial Oven
  • Commercial Smoker
  • Restaurant Equipment
  • Commercial Oven
  • Commercial Smoker
Related products
picture
Quantum WR12-109CL 36" W x 12" D x 74" H Overall Size Chrome Plated Finish Bin Wire Shelving System
Pro IconFree shipping
picture
Pro-Cut KDS-12 18" H Anodized Aluminum Manual Meat Slicer - 127 Volts
Pro IconFree shipping
Thunder Group PLSTD393 Black Transparent Plastic Square Paper Towel Dispenser
Thunder Group 1102TW 2 Oz. Imperial White Melamine 2-Wells Rectangular Twin Sauce Dish
Duke E-2-DLPG 32" W Stainless Steel 2 Pan Stationary Open Storage Base Thurmaduke Steamtable Unit