Town SM-30-L-STD-N 30" W x 31" D x 70" H Smoker Natural Gas Galvanized MasterRange Smokehouse
Shop all Town Equipment
SKU:
SM-30-L-STD-N
MPN:
SM-30-L-STD-N
Commercial design services
  • ETL and NSF certified for safety
  • Durable galvanized steel
  • Natural Gas for efficient cooking
  • Fully insulated for heat retention
  • Skewers for versatile smoking
  • 60,000 BTU output for performance
Cabinet ConstructionFully Insulated
Exterior FinishGalvanized Steel
ManufacturerTown
Item TypeSmoker
Depth (front - back)31"
Filter TypeIndoor Smokehouses
Power TypeNatural Gas
Total BTU60,000 BTU
Width (side - side)30"
ManufacturerTown
Item TypeSmoker
Depth (front - back)31"
Filter TypeIndoor Smokehouses
Power TypeNatural Gas
Total BTU60,000 BTU
Width (side - side)30"