True TBR92-RISZ1-L-S-GGGG-1 92" W Stainless Steel Glass Refrigerated Back Bar Cooler
Shop all True Back Bar Coolers
SKU:
TBR92-RISZ1-L-S-GGGG-1
MPN:
TBR92-RISZ1-L-S-GGGG-1
Commercial design services
True TBR92-RISZ1-L-S-GGGG-1 92" stainless steel glass refrigerated back bar cooler features four swing glass doors and a durable stainless exterior for efficient product display.
  • 510 pounds for delivery planning
  • 115v for easy installation
  • CSA and UL certified, made in USA
  • 92" W stainless steel for durability
  • R-290 refrigerant for cooling
  • Four glass swing doors for visibility
Weight510 LBS
Height34.75 (H)
Width92 (W)
Depth24.88 (D)
Depth (front - back)22 - 26 Inches
Door Qty4
Door SwingSwing
Door TypeGlass
Exterior FinishStainless Steel
Refrigerant TypeR-290
Top FinishStainless Steel
Width (side - side)73 - 96 Inches
Manufacturertrue
Voltage115v
Weight510 LBS
Height34.75 (H)
Width92 (W)
Depth24.88 (D)
Door Qty4
Door SwingSwing
Door TypeGlass
Exterior FinishStainless Steel
Refrigerant TypeR-290
Top FinishStainless Steel
  • True Back Bar Coolers
Related products
picture
Quantum QSBU-600800CL 400 Lbs. Capacity per Shelf Galvanized Steel Heavy Duty Shelving Unit
Pro IconFree shipping
picture
Quantum WR54-1472BK 72" W x 14" D x 54" H Black Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelving Starter Kit
Pro IconFree shipping
Quantum DWB24 Two 24" Chrome Plated Single Wall Mount Cantilever Arm
Quantum 1430GY 30" W x 14" D Gray Epoxy Antimicrobial Wire Shelf