True TGM-DC-48-SC/SC-B-W 48.25" W White and Black Finish with Curved Glass Non-Refrigerated 3 Shelves Glass Merchandiser - 115 Volts
Shop all True Bakery and Deli Cases
SKU:
TGM-DC-48-SC/SC-B-W
MPN:
TGM-DC-48-SC/SC-B-W
Commercial design services
  • Black exterior with white interior for contrast
  • Self-contained design for easy installation
  • CULUS certified, made in USA
  • Curved glass front for product visibility
  • 115 volts, 1-Ph, 60 Hz compatibility
  • Three adjustable shelves for merchandising
Height49.13 (H)
Width48.25 (W)
Depth39 (D)
EndsBlack
Exterior FinishAll Black
FrontCurved Glass
Interior FinishWhite
Service TypeFull Service
Shelf Quantity3
Width (side - side)43" - 48"
Height49.13 (H)
Width48.25 (W)
Depth39 (D)
EndsBlack
Exterior FinishAll Black
FrontCurved Glass
Interior FinishWhite
Service TypeFull Service
Shelf Quantity3
Width (side - side)43" - 48"
  • UL EPH Classified certification
  • Commercial Refrigeration
  • Merchandising and Display Refrigeration
  • Dry and Refrigerated Bakery Cases
  • Commercial Refrigeration
Related products
picture
Quantum 1454BK 54" W x 14" D Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Pro IconFree shipping
picture
Summit FF6LW7 23.63" W White Solid Undercounter Refrigerator - 115 Volts 1-Ph