Shop all True Merchandisers
SKU:
TOAM-30-HC~TSL01
MPN:
TOAM-30-HC~TSL01
zoom
Usually ships in 6-7 Weeks
Commercial design services
True TOAM-30-HC~TSL01 30" vertical air curtain merchandiser features four adjustable shelves and a white interior for visibility.
  • 115 volts, 9.5 Amps, NEMA 5-15P for standard circuits
  • Black exterior, white interior for display
  • Durable black exterior, white interior
  • Self-contained R-290 refrigeration for lower energy use
  • Four adjustable shelves for merchandising
  • Vertical air curtain for product visibility
Weight390 LBS
Height78.5 (H)
Width30 (W)
Depth29.88 (D)
Manufacturertrue
Amps9.5 Amps
StyleVertical
Weight390 LBS
Height78.5 (H)
Width30 (W)
Depth29.88 (D)
Manufacturertrue
Amps9.5 Amps
  • Downloadwarranty
  • Downloadmanual
  • UL Certified certification
  • Commercial Refrigeration
  • Merchandising and Display Refrigeration
  • Open Air Merchandisers and Coolers
  • Commercial Refrigeration
Related products
picture
Quantum WR86-3648C 48" W x 36" D x 86" H Chrome Plated Finish Wire Shelving Starter Kit
Pro IconFree shipping
picture
Quantum WR74-2424SG-5 24" W x 24" D Galvanized Steel Solid Shelving Starter Kit
Pro IconFree shipping
Quantum 2442BK 42" W x 24" D Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum WR63-3636S-5 36" W x 36" D Stainless Steel Wire Shelving Starter Kit
Univex SRM12+ 17.5" W x 29.88" H x 26.25" D 12 Qt. Stainless Steel Variable Speed Food Mixer
Univex 8713M Premium Series 13" Blade Gear-Driven Gravity Feed Manual Meat Slicer - 1/2 HP
Empress E21251 8" X 11" 2 Ply Natural Kitchen Roll Towel (12 Rolls of 250 Sheets)
Rosseto SM238 22" W Stainless Steel Rectangular Multi-Chef Chiller Tray