Turbo Air CTST-1800-13-N 70.88" L Stainless Steel E-Line Countertop Salad Table - 115 Volts
Shop all Turbo Air Refrigerated Condiment Holders
SKU:
CTST-1800-13-N
MPN:
CTST-1800-13-N
Commercial design services
  • Operates on 115 volts, 2 amps, NEMA 5-15P
  • Digital front temperature display
  • cETLus and ETL-Sanitation certified
  • 70.88" stainless steel countertop
  • Holds eight 6" deep GN pans
  • Side-mounted self-contained R-290 refrigeration
Weight88 LBS
Height9.87 (H)
Width70.87 (W)
Depth15.5 (D)
Depth (front - back)13" - 18"
Length70.88"
Pan Capacity8
Pan Size0.33"
Refrigerant TypeR-290
Width (side - side)73" - 78"
Voltage115v
Weight88 LBS
Height9.87 (H)
Width70.87 (W)
Depth15.5 (D)
Depth (front - back)13" - 18"
Length70.88"
Pan Capacity8
Pan Size0.33"
Refrigerant TypeR-290
Width (side - side)73" - 78"
Related products
Quantum 2424GY 24" W x 24" D Gray Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Pro IconFree shipping
Quantum WR54-1860BK-5 60" W x 18" D x 54" H Black Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelving Starter Kit
Pro IconFree shipping
Quantum UB10 11.25" W x 18.88" D x 7.63" H Chrome Plated Utility Basket
Rosseto HL006 26" H Black Single Bulb Free-Standing Stainless Steel Heat Lamp - 110-250 Volts